Koszula męska

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ pierwotnie była skrywaną warstwą spodnią. Zmianom także ulegała jej długość. Dla mniej majętnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule wykonywane były z lnu lub bawełny. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule posiadały liczne przeszycia. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na umiar w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które wyparły zdobne jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Najbardziej pasujące do muchy są kołnierzyki półwłoskie, a te charakteryzujące się najwyższym stopniem formalności to kołnierzyki łamane. Należy zestawiać je z koszulami do smokingów i fraków. W nieco wygodniejszym ubiorze świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Warto dobierać trwałe i jakościowe tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Wyszczuplone sylwetki koszul są bestsellerami, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Wśród nich można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne przeszycia. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. Jesienią warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
Wielu Panów z pewnością może zapytać jaka koszula będzie tą najbardziej elegancką. Zasadnicze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą unikatowe abstrakcyjne desenie. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje nasi klienci z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.